Niektóre umowy wprost wymagają zachowania w tajemnicy wielu szczegółów tego dokumentu. Na podstawie ustaleń zawartych w umowie, strony nie mogą mówić o niektórych aspektach, a jeśli ustalenia zostaną złamane, można zostać pociągniętym do odpowiedzialności karnej.
Zachowanie poufności
Warto nadmienić, że umowy muszą być konstruowane zgodnie z prawem, ponieważ tylko wtedy są obowiązujące. Strony umowy mogą właściwie formułować je w dowolny sposób, jednakże należy mieć na uwadze to, że zapisy tej umowy takie jak warunek, czy też wartość świadczenia muszą pozostać w tajemnicy. Może się zdawać, że taka poufność dotyczy tylko wysokich kontraktów np. sportowców lub celebrytów. Jest to błędne myślenie, ponieważ coraz więcej firm podpisuje takie umowy ze swoimi pracownikami.
Umowa o zachowaniu poufności to bardzo popularne rozwiązanie, które zobowiązuje strony umowy do utrzymania w tajemnicy niektórych informacji. Przed podpisaniem umowy należy w pierwszej kolejności zapoznać się z opinią swojego prawnika, który w jasny sposób będzie mógł przedstawić fakty dotyczące ryzyka podpisania takiej umowy. Samodzielne działanie w aspekcie zawierania umów może być bardzo niebezpieczne. Musimy wiedzieć, na co się godzimy, podpisując dany dokument. Dlatego też nasza kancelaria radcy prawnego Gdańsk zawsze służy pomocą jeśli poszukujesz Gdańsk porady prawne lub potrzebny Ci jest prawnik rodzinny Gdańsk.